Kuo ypatinga itališka oda?

Posted by Sigita 2021/05/22 0 Comment(s)

Itališka oda yra garsi visame pasaulyje, kaip ir platus pasirinkimas produktų, pagamintų iš jos, pradedant batais, rankinėmis ir baigiant automobilių salono apmušalais. Dėl itin didelės odinių produktų įvairovės rinkoje, ir dėl labai aukštų itališkos odos kainų, kai kurie žmonės yra linkę pasamprotauti, kas daro ją tokią unikalią, ir, ar ji verta tokios pridėtinės vertės.

Svarbiausias itališkos odos požymis ir išskirtinumas – kokybė. Lyginant su kartais netolygia produkcija (kokybės prasme) kituose pasaulio regionuose, odos gamintojai Italijoje nuolat pateikia rinkai labai aukštos kokybės produktus. Oda yra gaminama atiduodant gyvulių odą ilgam jos apdorojimo procesui. Žmonės taip su oda dirba jau tūkstančius metų, o Italija savo oda ir gaminiais iš jos garsėja šimtmečius. Florencija, šiuo atveju, yra itin žinoma dėl vietinės odos, o Milane, Italijos madų sostinėje, itališką odą išimtinai naudoja tik aukštosios mados namai. Itališki prekių ženklai, kaip žinia, linkę dominuoti mados pasaulyje, taigi, itališka oda jau tapo kokybės, mados ir gero skonio atributu.

 

Itališka oda dažnai laikoma kaip geriausio tipo oda pasaulyje. Dauguma mados dizainerių prekinių ženklų, tokie kaip Gucci ar Prada, savo kolekcijoms kuria rankines, batus, diržus, švarkus ir kitus gaminius būtent iš itališkos odos. Kai kurie geriausi pasaulio baldų gamintojai kuria aukštos kokybės sofas ir kėdes taip pat naudodami tik itališką odą.

Tradiciškai dauguma odos yra gaunama iš karvių, tačiau būtent itališka oda dažnai yra gaminama iš stručių odos. Kodėl stručių oda? O gi todėl, kad ji yra plonesnė ir žymiai patvaresnė nei visos kitos. Tokią odą savo rankinių kolekcijoms itin naudoja Hermes, Prada bei Louis Vuitton. Verta žinoti, jog itališka oda iš stručio turi didesnius paviršiaus iškilumus, primenančius „žąsies odą“. Tačiau nereikėtų pamiršti, jog karvės, avies ir kitų gyvulių oda taip pat priskiriama itališkajai.

 

Taip pat itališka oda yra dar gerai žinoma dėl meistriškumo kokybės. Apskritai, itališka oda gaminama iš neapdirbtos, grynos odos, todėl jos nereikia papildomai šlifuoti, norint pašalinti trūkumus. Tokia oda yra žymiai kietesnė ir patvaresnė nei kitų tipų odos, ir, kas svarbu, kad odai senstant, ji įgyja labai gražų blizgesį.

Kadangi didelė dalis itališkos odos yra itin aukštos kokybės ir nuostabios būklės gali išlikti žymiai ilgiau nei kitų tipų odos, automatiškai jos vertė rinkoje yra daug aukštesnė. 

Pabaigai, svarbu paminėti, jog sąvoka “itališka oda“ nėra apibrėžta jokiais konkrečiais standartais, ir frazė savaime negali garantuoti, jog oda bus pačios aukščiausios kokybės. Užuot kreipę dėmesį į patį terminą, turėtumėte pasidomėti, ar prekinis ženklas yra žinomas dėl puikios kokybės, ir tiksliai iš kokio tipo odos produktas pagamintas.